Tyler Johnson (kosárlabda)

Miami Heat (2014-2019)Edit

Miután a 2014-es NBA drafton nem draftolták, Johnson a 2014-es NBA nyári ligában csatlakozott a Miami Heathez. 2014. augusztus 7-én aláírt a Heathez, de később, október 25-én a csapat lemondott róla. November 3-án az NBA Development League-ben szereplő Sioux Falls Skyforce megszerezte őt, mint a Heat társult játékosát.

2015. január 12-én Johnson 10 napos szerződést írt alá a Heathez. Három nappal később a Golden State Warriors ellen debütált az NBA-ben, 1:44 percig szerepelt és két pontot szerzett két büntetővel. Január 22-én a Heat úgy döntött, hogy nem tartja meg Johnsont, miután lejárt a szerződése, két nappal később pedig visszatért a Skyforce-hoz. Később, január 29-én ismét csatlakozott a Heathez, mivel újabb 10 napos szerződést írt alá a csapattal. Február 8-án kétéves szerződést írt alá a Heathez. Március 2-án a Phoenix Suns elleni 115-98-as győzelem alkalmával 26 ponttal és 4 labdaszerzéssel szezonbeli legjobb meccsét játszotta. Öt nappal később 24 pontot szerzett és 44 percet játszott karrierje legjobbjaként a kispadról, amikor segített a Heatnek a Sacramento Kings 114-109-es legyőzésében. Ezt a percszámot megdöntötte azzal, hogy mind a 48 percet végigjátszotta a Heat Philadelphia 76ers elleni szezonzáró győzelmén.

2015. július 9-én Johnson hat hétre kidőlt állkapocstörés miatt, amit a 2015-ös NBA Summer League során szenvedett el, amikor a Heat játékosa volt. 2015. december 9-én 20 pontos szezoncsúcsot ért el a Charlotte Hornets elleni vereség alkalmával. Később nyolc mérkőzést hagyott ki december folyamán vállsérülés miatt. Johnson január folyamán végigküzdötte a bal vállfájdalmát, mielőtt kihagyta a csapat utolsó két mérkőzését a hónapban, miután megadta magát a fájdalomnak. Miután kezdetben megpróbálta elkerülni a műtétet, Johnson végül 2016. február 1-jén beadta a derekát, a beavatkozás három hónapra kizárta őt. Május 1-jén tért vissza a pályára, a Heat utolsó hat percében a kispadról beszállva a Charlotte Hornets ellen megnyert 7. mérkőzésen a rájátszás első fordulójában.

A 2015-16-os szezon után Johnson korlátozott szabadügynök lett. 2016. július 6-án négyéves, 50 millió dolláros ajánlatot kapott a Brooklyn Nets-től. Négy nappal később a Heat megfelelt a Nets szerződési ajánlatának, és újra aláírták Johnsont. 2016. december 7-én 27 pontos karriercsúcsot ért el az Atlanta Hawks elleni 103-95-ös vereség alkalmával. December 20-án megdöntötte ezt a határt, 32 pontot dobott – a legtöbbet, amit a Heat tartalékja valaha is szerzett egy mérkőzésen – az Orlando Magic elleni 136-130-as, dupla hosszabbításos vereség alkalmával. A korábbi Heat-pontrekord tartalékjátékosként 29 pont volt, Voshon Lenardé 1999-ből.

2017. december 30-án Johnson a Heat 117-111-es Magic elleni győzelmének harmadik negyedében szezoncsúcsot jelentő 31 pontjából 22-t a harmadik negyedben szerzett.

2018. december 23-án Johnson a Heat 115-91-es Magic elleni győzelmének harmadik negyedében 25 pontjából 20-at szerzett.

Phoenix Suns (2019-2020)Edit

2019. február 6-án Johnsont Wayne Ellingtonnal együtt elcserélték a Phoenix Sunshoz Ryan Andersonért cserébe. Február 23-án 29 pontos szezoncsúcsot ért el az Atlanta Hawks elleni 120-112-es vereség alkalmával. Két nappal később 18 pontot szerzett korábbi csapata, a Miami Heat ellen, amivel a Suns megszakította a franchise-rekordot jelentő 17 meccses vereségsorozatát, és 124-121-re nyert. 2019. április 4-én Johnson kiesett a szezon hátralévő részére, miután 10 meccset kihagyott jobb térdfájdalom miatt, és artroszkópos műtéten esett át. 2020. február 9-én Johnson-t lemondta a Phoenix Suns.