Kdo včera vyhrál závod NASCAR? Kompletní výsledky nedělního závodu v Doveru

Jediný jezdec, který o uplynulém víkendu na okruhu Dover International Speedway vyhrál zadní část sobotně-nedělního dvojzávodu série NASCAR Cup, se postaral o to, aby v nočním závodě nedošlo k žádnému dramatu.

Napětí v souboji týmových kolegů o poslední místo v pohárovém play-off však bylo víc než dost.

BOJ O POHÁR PLAYOFF: Aktualizované bodové pořadí po Doveru

Šampion pravidelné sezóny Kevin Harvick ovládl první dvě etapy i nedělní závod a cílem projel o 3,525 sekundy před druhým Martinem Truexem Jr, který po třetím místě v každém z předchozích pěti závodů skončil v obou etapách dvojzávodu Drydene 311 druhý.

Níže najdete více informací o Harvickově vítězství a kompletní výsledky nedělního závodu v Doveru.

Kdo včera vyhrál závod NASCAR?

Harvick získal své sedmé vítězství v seriálu, třetí v Doveru a 56. v kariéře, čímž se vyrovnal Kylu Buschovi na devátém místě všech dob. Pro Ford to bylo 700. vítězství v seriálu.

Harvick také znovu získal navrch v souboji s Dennym Hamlinem, který si v sobotním úvodním závodě připsal šesté vítězství v sezoně.

VÍCE:

„Když Denny včera vyhrál, potřebovali jsme dnes vyhrát a potřebujeme všechny body, které můžeme získat,“ řekl Harvick.

Harvick si po vítězství v 1. etapě zajistil prvenství v základní části sezony a s ním spojený bonus 15 bodů do play-off, přičemž příští sobotu se ještě pojede závod na Daytona International Speedway.

Výsledky závodu NASCAR v Doveru

Jimmie Johnson dojel třetí poté, co vsadil na dvě pneumatiky a krátce vedl z boxové uličky při sedmém a posledním varování za smyk Coreyho LaJoie v 289. kole z 311. závodu. Sedminásobný šampion se vzpamatoval z penalizace za překročení rychlosti v boxové uličce ve 102. kole, která ho poslala na konec pole pro restart ve 107. kole.

Johnson během závěrečné jízdy na 17 kol ztratil pozice před Harvickem a Truexem, ale dokázal za sebou udržet svého kolegu z týmu Hendrick Motorsports Williama Byrona. Byron dojel čtvrtý, získal na svého týmového veterána – díky lepším výsledkům v rychlostních zkouškách – sedm bodů a do sobotního finále základní části v Daytoně získal před Johnsonem čtyřbodový náskok na 16. a poslední místo v play-off.

Alex Bowman dojel pátý, čímž Hendrick získal tři z prvních pěti míst. Joey Logano, Aric Almirola, Brad Keselowski, Austin Dillon a Cole Custer doplnili první desítku.

Níže jsou uvedeny kompletní výsledky nedělního závodu Drydene 311 v Doveru.