–>

Statystyki, harmonogram wydarzeń i informacje o wyścigu dla Monster Energy NASCAR All-Star Race w Charlotte Motor Speedway.

Race Format
Wyścig ponownie będzie miał cztery etapy, z powiększonym o pięć okrążeń ostatnim etapem w porównaniu do zeszłorocznego wyścigu. Etapy będą trwały 30 okrążeń, 20 okrążeń, 20 okrążeń i 15 okrążeń. Zarówno okrążenia z zieloną flagą i żółtą flagą będą się liczyć w Etapach 1-3; z tylko okrążeniami z zieloną flagą liczącymi się w Etapie Finałowym. Zasady NASCAR Overtime będą obowiązywać dla Etapów 1-3. W ostatnim etapie, jeśli wyścig zostanie wznowiony z dwoma lub mniej okrążeniami pozostałymi do końca, będą nieograniczone próby na zieloną, białą, szachownicę w warunkach zielonej flagi.

All Star
Kliknij, aby powiększyć

Monster Energy Open odbędzie się w sobotni wieczór przed Monster Energy All-Star Race i będzie składał się z trzech segmentów (20 okrążeń / 20 okrążeń / 10 okrążeń). Zwycięzca każdego segmentu zdobędzie miejsce w wyścigu All-Star Race.

Do udziału w Monster Energy All-Star Race kwalifikują się: kierowcy, którzy wygrali wydarzenie punktowe w 2018 lub 2019 roku; kierowcy, którzy wygrali Monster Energy All-Star Race i startują w pełnym wymiarze czasu; oraz kierowcy, którzy zdobyli mistrzostwo Monster Energy NASCAR Cup Series i startują w pełnym wymiarze czasu. Ci, którzy nie zdobyli jeszcze miejsca dzięki powyższym kryteriom, nadal mogą zablokować się, wygrywając etap w Monster Energy Open lub wygrywając głosowanie fanów. Plebiscyt na głosowanie fanów zostanie otwarty 17 kwietnia na NASCAR.com.

Kierowcy, którzy już zdobyli miejsce wśród gwiazd: Aric Almirola, Ryan Blaney, Clint Bowyer, Kurt Busch, Kyle Busch, Austin Dillon, Chase Elliott, Denny Hamlin, Kevin Harvick, Jimmie Johnson, Erik Jones, Brad Keselowski, Joey Logano, Ryan Newman i Martin Truex Jr.

Specyfikacje techniczne
W edycji 2019 samochody wyścigowe będą wyposażone w dwa kluczowe elementy techniczne, które NASCAR może włączyć do samochodu Gen-7, który ma zadebiutować w 2021 r.

Pierwszym z nich jest jednoczęściowy splitter/pan z włókna węglowego, który powinien zaoferować kierowcom radykalną poprawę czułości wysokości jazdy. Ten element techniczny zapewni bardziej stabilną platformę aero i stworzyć bardziej spójną wydajność w ruchu. Ponadto, samochód będzie wyposażony w kanał chłodnicy, który wychodzi przez maskę, w przeciwieństwie do obecnego projektu, który wychodzi do komory silnika. Ta cecha zapewni lepszą równość aerodynamiczną, a jednocześnie obniży temperaturę silnika.